Termodinamik Elektrikli Kombi

Termodinamik

Kategori: Elektrikli Kombiler

Termodinamik Elektrikli Kombi


Termodinamik Elektrikli Kombi; 5 ayrı kapasitede, trifaze elektirik enerjisinin bulunduğu yerlerde ısınma ve sıcak su ihtiyacını karşılamaktadır. Yapısındaki ısıtıcıların kademeli olarak devreye girdiği tam elektronik modülasyonlu çalışma sistemi sayesinde, ayarlanan sıcaklık değeri için gerekli en düşük elektrik sarfiyatı ile çalışır.
 
Tümü kapalı genleşme tankı ile üretilen elektrikli kombide, sistemdeki suyun basıncı, kontrol panelindeki manometre aracılığıyla izlenir; ayrıca cihaz üzerinde bulunan 3 bar emniyet ventili, sistemi yüksek basınca karşı korur. Kazan sıcaklığı, ayar ve limit termostatı olmak üzere iki adet termostat ile kontrol edildiği için çift emniyetlidir. Basınç sensörü cihazın düşük ve yüksek basınçlarda çalışmasını engelleyerek sistemin emniyetli çalışmasını sağlar. Cihaz ile birlikte verilen kaçak akım rölesi herhangi bir akım kaçağı durumunda sistem enerjisini keserek can güvenliğinizi korur, aynı zamanda cihazın zarar görmesini engeller. Maksimum sıcaklık sensörü herhangi bir nedenle sistemde aşırı sıcaklık yükselmesi yaşanması durumunda 90°C’de sistemin çalışmasını durdurur ve emniyeti sağlar.
 
Termodinamik Elektrikli Kombi, üç hız kademisine sahiptir. Pompa ıslak rotorlu tiptedir ve çok sessiz çalışır. Özel mili derin çekilmiş paslanmaz çelik kapalı tip rotoru, pompada tıkanmayı önler. Enerji tasarrufu sağlayan üç hızlı motoru, pompanın sisteme tam uymasını sağlar ve hidrolik gürültüyü ortadan kaldırır.
Temiz enerji sağlar.
Üç yollu vana ve plaka eşanjör sistemi sayesinde anında sıcak kullanım suyu sağlar. Günlük beş program yapabilen “timer” fonksiyonu sayesinde gün içinde farklı zaman dilimlerinde farklı konfor sıcaklıkları elde edilebilir.
Yüksek teknolojisi sayesinde sınıfının en tasarruflu cihazıdır.
Elektronik sıcaklık ayar termostatı sayesinde, ortamı istenilen sıcaklıkta tutar.
Plaka eşanjörü sayesinde istenilen her an sıcak su verir.
Bakımı kolaydır ve yaygın servis ağına sahiptir.
Oda termostatı ile kullanıldığında %15'e varan enerji tasarrufu sağlanır.
Triyak tetiklemeli güç devresi sayesinde rezistanslara verilen elektrik enerjisi, gerekli sıcaklık derecesini sağlayacak minimum seviyede tutulur.